OSMANİYE İL MEM ARGE

"My Peer Mentor" Erasmus+ Gençlik Stratejik Ortaklıklar Proje Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

"My Peer Mentor"  Erasmus+ Gençlik Stratejik Ortaklıklar Proje Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

"My Peer Mentor"  Erasmus+ Gençlik Stratejik Ortaklıklar Proje Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu   "Mobile youth peer mentoring application to facilitate distance mentoring guidance for youth with disabilities"   başlıklı   AB Erasmus+ Gençlik Stratejik  Ortaklık projesinin tanıtım toplantısı, engellileri temsilen kurulmuş çeşitli  Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Gençlik Merkezi yönetici ve gençlik çalışanları, Müdürlüğümüze bağlı 14-23 yaş arası engelli gençlere eğitim veren Özel Eğitim Kurumları personelleri ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi personellerinin katılımıyla Osmaniye Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ortak kurum proje koordinatörü  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mılla KATIK yaptığı konuşmada;  Gazi Üniversitesinin koordinatörlüğünde yürütülen projeye Türkiye’den Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi,  International Associationfor Researchand Development of  Vocational Education and Training,   Bulgaristan’dan  ZGURA-M Ltd., Romanya’dan ise Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi Din Iasi kurumlarının ortaklık ettiğini belirtti.

 Akran danışmanlığı, özünde bire bir yapılan kariyer danışmanlığıdır. Bu projenin ve geliştirilen mobil uygulamanın odağı,  engelli bireylere  uygun ortamlarda çalışmalarını sağlayacak cesareti  vermektir. Böylece engelli gençlerin özgüveni ve sosyal becerileri gelişirken mesleki becerilerinin yanı sıra iş alışkanlıkları, takım çalışması ve  çalışma arkadaşları ile uyum becerileri de gelişecektir.

Projenin öncelikli  hedefleri ise;

 -Engelli akranlarına mentorluk yapacak gençlik çalışanlarını eğitmek üzere bir çerçeve program oluşturmak,

 -Engelli gençler ve onlara akran danışmanlığı yapacak gençlik çalışanlarının uygulaması için eğitim araçları ve mobil uygulama geliştirmek,

Ortak kurum proje koordinatörleri  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mılla KATIK  ve ARGE birimi üyesi Medine GÜNEY tarafından, projenin içeriği, amacı, hedef kitlesi ve yapılacak olan faaliyetler sunulduktan sonra Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projedeki  görev ve sorumlulukları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

16-02-2018 16-02-2018
16-02-2018 16-02-2018
16-02-2018 16-02-2018
16-02-2018 16-02-2018
16-02-2018 16-02-2018

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.