OSMANİYE İL MEM ARGE

Proje Yazama Seminerlerimize Kadirli İlçemiz ile Devam Ettik

Proje Yazama Seminerlerimize Kadirli İlçemiz ile Devam Ettik

17-12-2021Proje yazım süreci ve bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususlar hakkındaki seminerimiz Kadirli ilçemizde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

            Seminerimize Sumbas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer GÜRSOY, Osmaniye İl Milli Eğitim Ar-Ge TÜBİTAK Temsilcisi Nail DAYANÇ, Ar-Ge proje  koordinatörü Mehmet KARİP katılım sağladılar.

            Kadirli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer GÜRSOY, Osmaniye'nin en büyük ilçesi olduklarını, öğretmen ve öğrenci sayısı açısından da ciddi bir rakama sahip olduklarını söyledi. İlçemizde görev yapan öğretmenler ve öğrencilerimizde proje yapma konusunda büyük bir potansiyel olduğunu belirtti. Ar-Ge birimi tarafından proje yazımı konusunda gerçekleştirilen seminer çalışmasından memnuniyetini dile getiren Ömer GÜRSOY  TÜBİTAK tarafından düzenlenen fuar ve yarışmalara, Teknofest yarışmasına ve DOĞAKA projelerine öğretmenlerin aktif  katılım sağlamalarını istedi. Bu anlamda öğretmenlerimize  her türlü destek vereceklerini söyleyen Şube Müdürü katılımlarından dolayı öğretmenlere ve idarecilere çok teşekkür etti.

 

17-12-2021İl MEM Ar-Ge TÜBİTAK Temsilcisi Nail DAYANÇ; 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları,  2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri, 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri, 2204-C Kutup  Araştırma Projeleri ve 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri yarışmaları ile ilgili seminer gerçekleştirdi. Bu projelerin öğrencilerin gelişimleri üzerindeki etkilerinden ve bilimin ilk basamağı 4006-TÜBİTAK projelerinin yaygınlaştırılmasından bahsetti. Proje yazarken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları ve proje değerlendirme sürecinde ele alınan kriterleri anlattı.

 

 

 

 

 

           17-12-2021 İl MEM Ar-Ge Proje Koordinatörü Mehmet KARİP; Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı proje yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar ve projeyi önceliklerinden ve Bakanlığın bakış açısı hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen DOĞAKA projelerinden örnekler anlatarak ilçe düzeyinde yapılabilecek projelerden bahsetti.  Patent, Faydalı Model, Marka Tescili konularında başvuru süreçleri ile ilgili örnekler vererek öğretmenlerin öğrencilerle beraber yapabilecekleri çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi.

            Toplantıya ilçede görev yapan öğretmen ve idarecilerden toplam 120 kişi katıldı.

Soru-cevap bölümünde toplantıya katılan öğretmenlerin soruları cevaplandırıldı. Öğretmenlerimiz seminer hakkında  memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

 

17-12-2021

17-12-202117-12-2021

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.