KOD80 Osmaniye Robot Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
![KOD80 Osmaniye Robot Yarışması Ödül Töreni Yapıldı](/meb_iys_dosyalar/2024_05/14220352_whatsappimage20240513at21.44.44.jpg)
Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen KOD80 Osmaniye Robot Yarışması 06-10 Mayıs tarihleri arasında Liseler eğitim kampüsünde 135 takımın katılımı ile yapılmıştır.
Ar-Ge birimi proje koordinatörü Nail Dayanç'ın koordinatörlüğünü yaptığı yarışmanın hazırlık süreci yaklaşık altı ay sürdü. Bu süreçte başvuruların alınması, takımların hazırlanması, parkurların hazırlanması gibi süreçlerde Ar-Ge Merkezi (Osmaniye Tasarım Beceri Merkezi) atölyeleri kullanılmıştır.
Yarışmamız, Çizgi İzleyen Robot, Labirent Ustası Robot, Minisumo Robot, Endüstriyel Kol, Yürüyen Robot, Güneş Enerjili Araç ve Zorlu Parkur olmak üzere 7 kategoride düzenlenmiştir.
Büyük bir çekişme ve heyecan içerisinde geçen yarışmamıza jüri üyesi olarak Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğretim görevlileri Prof. Dr. Ertaç HÜRDOĞAN, Doç. Dr. Mustafa SEVİNDİK, Dr. Ögr. Üyesi Oğuzhan KOÇER, Dr. Ögr. Üyesi Ayşenur GÜRGEN, Dr. Ögr. Üyesi Yunus Emre KAHRAMAN ve Ögr. Gör. Doğan Burak SAYDAM katılmışlardır.
Beş gün süren yarışmalarda dereceye giren takımlar jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonucunda belirlenmiştir.
Dereceye giren takımların ödülleri 13 Mayıs pazartesi günü Ahmet Cevdet Paşa toplantı salonunda yapılan törenle verildi.
Ödül törenine Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Erbay Tan, Şube Müdürümüz Bilal Yalçın, proje yürütme kurulu üyeleri, okul müdürleri, dereceye giren takımların danışman öğretmenleri ve öğrenciler katıldılar.
Dereceye giren takımlarımız