OSMANİYE İL MEM ARGE

"Haftanın Sözü" Projesi başlıyor"Haftanın Sözü" projemiz ile öğrencilere temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılması, değerlere karşı duyarlılık oluşturulması ve onları davranışa dönüştürülmesi, toplum tarafından kabul gören değerlerin uygun okul ortamı oluşturularak geliştirilmesi ve pekiştirilmesi, örencilerin sorumluluk duygularının geliştirilmesi, kültürel kodların güçlendirilmesi, ulusal ve manevi değerler bilincine sahip nesiller yetiştirmek ve Türk büyüklerinin söylemiş olduğu özlü sözlerin öğrenciler tarafından benimsenerek hayatlarına yansıtmaları amaçlanmıştır.

Projemiz içeriğinde yer alan 27 adet söz ile ilgili olarak okullarımızda çeşitli etkinlikler planlanacaktır. Bu etkinlik arasında şiirler, şarkılar, oyunların yanısıra çizgi film, kısa film izleme yer almaktadır. Ayrıca haftanın sözü ile alakalı okullarımızda panolar hazırlanacaktır.

Öğrencilerimizin sunumları ile renklenecek projemizde öğrenciler toplum önünde konuşma, kendini ifade edebilme ve Türk büyüklerini tanıma fırsatı bulacaklardır.

Projemiz 20 Kasım 2023 Pazartesi günü başlayacaktır. Projemizde yer alan sözler İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ar-Ge Birimi web sitesi ve sosyal medya hesaplarımızdan her pazartesi günü duyurulacaktır.

 

Proje metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Haftanın sözleri için TIKLAYINIZ.

Haftanın Sözü Tarihli liste için TIKLAYINIZ.

16-11-2023

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.