OSMANİYE İL MEM ARGE

eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Düzenlendi

eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni Düzenlendi

eTwinning projeleri kapsamında 2020-2021 yılında yürütülen projelerden Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmış öğretmenlerimize ve eTwinning okulu tabelası almaya hak kazanmış okullarımıza ödülleri sunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

eTwinning İl Koordinatörü Medine Güney' in açılış konuşması ile başlayan törende ilimizde yürütülen eTwinning çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi. Güney, "Haziran ayı itibariyle ilimizde 388 okulda, 2059 öğretmenimiz 1347 proje çalışması yürütmüş bulunmaktadır. 2020 yılı çalışmalarına göre; yani bir önceki törenimizde 39 öğretmenimiz ve 24 okulumuza etiket ve tabelalarını takdim etmiştik. Bu sene ise 2021 yılı sonuçlarına göre 157 öğretmenimiz ve 89 okulumuz etiket almaya hak kazanmıştır. Nerdeyse 5 katı bir sayıya ulaşmış olmak hepimiz için oldukça değerli bir durum. Tabi ki sayısal artış değil,  projelerimizin nitelikleri de giderek artmaktadır." dedi.

İl Müdürümüz Aydın Albak'ın Konuşması ile devam eden törende "Öğretmen ve öğrencilerimizin yabancı dil becerilerinin gelişmesi adına eTwinning ve Erasmus projeleri oldukça değerli. Görüyorum ki her geçen gün öğretmenlerimiz bunun için daha çok çaba harcıyorlar. Eğitim gerçekten yürek işidir, sabır işidir. Bugün burada yapmış oldukları çalışmalar ile öğrencilerimize ve dolaylı olarak da okullarımıza artı değer katmış olan fedakâr ve hevesli öğretmenlerimize ve onlardan desteğini esirgemeyen idarecilerimize şahsım ve müdürlüğümüz adına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum."  dedi.

Ödül almaya hak kazanmış öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize belgelerinin takdim edilmesinin ardından tören sona ermiştir.

01-11-202201-11-2022

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.