OSMANİYE İL MEM ARGE

Bilime ve Sanata Yolculuk Projesi

Bilime ve Sanata Yolculuk Projesi

     Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hayata geçirilen projemiz "Ar-Ge Merkezi"mizde uygulanmaya başlandı. Projemiz içerisinde öğrencilerimizi bilim ve sanatla buluşturan 8 adet atölye çalışması yer almaktadır. Resim Atölyesi, Seramik Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, STEM (3D Sanal Gözlük) Atölyesi, Keman Atölyesi, Piyano Atölyesi, Gitar Atölyesi ve Perküsyon Atölyesinde yapılan uygulamalı etkinlikler öğrencilerimizin gelişimine  ve bakış açılarının genişlemesine katkıda bulunmaktadır. 

     Ar-Ge Merkezi'mize gelen öğrencilerimiz Resim atölyesinde renklerin uyumu ve karışımını kağıda yansıtan geleneksel Ebru sanatını tanıyorlar ve her öğrenci kendi Ebru çalışmasını yapıyor. Seramik atölyesinde el kaslarını geliştirici çalışmalardan oluşan kil yoğurma, kile şekil verme ve kum taşı boyama çalışmaları yapılmaktadır. Robotik Kodlama atölyesinde ise öğrencilerimiz temel kodlama oyunu, çeşitli robotlar ve yazılım konularını tanıyorlar. STEM atölyesinde 3D Sanal gözlük ile üç boyutlu bir dünyada yolculuğa çıkıyorlar. Birbirinden ilginç videolarla oluşturulan sanal ortam etkinliğimiz ilgi ve heyecanla uygulanmaktadır. Enstrüman atölyelerimizde müzik aletlerini tanıyan öğrencilerimiz çeşitli müzik aletlerini çalma deneyimi yaşamaktadırlar.

     Projemiz ile bilime meraklı, bilimi tanıyan ve bilimle içiçe olan nesiller yetiştirmek amaçlanmıştır. Ayrıca sanatsal faaliyetler ile öğrencilerimizin yeteneklerini tanıma ve sanat dalları ile tanışma fırsatı bulmalarına imkan sağlamak amaçlanmıştır.

     Projemiz anasınıfı öğrencileri ile başlamış ve ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki öğrenciler ile devam edecektir. 

     Seher Sare Özden  Anaokulu öğrencilerinin Videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.