OSMANİYE İL MEM ARGE

48.TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI SONUÇLANDI

48.TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI  SONUÇLANDI

 

48.TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI  SONUÇLANDI

 

Bu yıl 48.si düzenlenen TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI Ödül Töreni   Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapıldı.

 

Ödül Törenine Osmaniye’den Vali Yardımcısı Muammer Balcı ve Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik katıldı.

 

Lise öğrencilerini temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca düzenlenen 48.LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarını kapsamaktadır.

 

Adana-Hatay-Kahramanmaraş-Kilis-Gaziantep –Mersin-Osmaniye-K.K.T.C  olmak üzere sekiz ili kapsayan TÜBİTAK 48.LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE YARIŞMASI ‘na  Osmaniye’den: Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Yavuz Sultan Selim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Kadirli Savrun Anadolu Lisesi, Sumbas Çok Programlı Anadolu Lisesi katıldı.

 

Yarışma sonucunda: Tarih alanında, Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi’nden danışmanlığını Fatma Önal’ın yaptığı Rabia Koç ve Ayşenur Öksüz’ün projesi ‘Çizgi çizgi tarih’ birinci, Sosyoloji alanında, Mehmet Akif Ersoy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden danışmanlığını Zeynep Daşan’ın yaptığı Merve Nur YİĞİT ve
Safiye DEMİR’in projesi ‘Bulaşıcı Hastalıkların Artışı Üzerinde Suriyeli Mültecilerin Etkisi, Osmaniye Örneği’ birinci, Kodlama alanında, Yavuz Sultan Selim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden danışmanlığını Melek Çavdar’ın yaptığı Mehmet Urfi YAZICI ve
Kadir ORHAN’ın projesi ‘Engellilerin Geçiş Yok Yolundaki Engelleri Kaldıracak Sistem’ ikinci oldular.

 

            Bölge Ödüllerinde birincilik ödülü alan öğrenciler Ankara Finaline katılmaya hak kazanmışlardır.

21-04-2017 21-04-2017
21-04-2017 21-04-2017
21-04-2017  

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.