OSMANİYE İL MEM ARGE

Proje Yazım Süreci Seminerlerimize Toprakkale İlçemizle Devam Ediyoruz

Proje Yazım Süreci Seminerlerimize Toprakkale İlçemizle Devam Ediyoruz

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak Toprakkale ilçemizde yürüttüğümüz projelerle ilgili seminerimizi gerçekleştirdik. Seminerimize Toprakkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM, Toprakkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah TEKDEMİR, Osmaniye İl Milli Eğitim şube müdürü Bekir Altuğ ASLAN, Osmaniye İl Milli Eğitim Ar-Ge TÜBİTAK Temsilcisi Nail DAYANÇ, Ar-Ge proje  koordinatörü Mehmet KARİP katılım sağladılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projelerden sorumlu öğretmen Ercan KUNDAKÇI ilçede yürütülen projelerle ilgili bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden sorumlu şube müdürü Bekir Altuğ ASLAN konuşmalarında projelerin öğrenciler üzerindeki öneminden bahsetti. Bilim Fuarlarında gösterdikleri başarıların diğer projelerde de artarak devamını beklediklerini belirtti. Bütün öğretmen arkadaşların Ar-Ge Birimi olarak destekçileri olduklarını, her fikrin geliştirilmesinde yanlarında yer alacaklarını anlattı.

Toprakkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM ise öğretmenlere katılımlarında dolayı teşekkür ederek, yürütülen projelerden memnuniyetini dile getirip yapılacak yeni projeleri beklediğini belirtti. İlçe yönetimi olarak eğitim ve öğretimin gelişi için her daim okulların gelişimine önem vereceklerini belirtti.

İl MEM Ar-Ge TÜBİTAK Temsilcisi Nail DAYANÇ; 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları,  2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri, 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri, 2204-C Kutup  Araştırma Projeleri yarışmaları ile ilgili seminer gerçekleştirdi. Bu projelerin öğrencilerin gelişimleri üzerindeki etkilerinden ve bilimin ilk basamağı 4006-TÜBİTAK projelerinin yaygınlaştırılmasından bahsetti. Proje yazarken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları ve proje değerlendirme sürecinde ele alınan kriterleri anlattı.

  İl MEM Ar-Ge Proje Koordinatörü Mehmet KARİP; Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı proje yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar ve projeyi önceliklerinden Bakanlığın bakış açısı hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen DOĞAKA projelerinden örnekler anlatarak ilçe düzeyinde yapılabilecek projelerden bahsetti.  Patent, Faydalı Model, Marka Tescili konularında başvuru süreçleri ile ilgili örnekler vererek öğretmenlerin öğrencilerle beraber yapabilecekleri çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi.

 Toplantıya ilçede görev yapan öğretmen ve idarecilerden toplam 40 kişi katıldı.

 Soru-cevap bölümünde toplantıya katılan öğretmenler memnuniyetlerini dile getirdiler.

 Toprakkale ilçemizde bundan sonraki süreçlerde projelerle ilgili çok daha iyi çalışmalar olacağını ve iyi örnekler yaşanacağını şimdiden görüyor tüm katılımcılarımıza öğretmen arkadaşlarımıza başarılar diliyor teşekkür ediyoruz.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.