OSMANİYE İL MEM ARGE

Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescili Konularında Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Okul Müdürlerine Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescili Konularında Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Okul Müdürlerine Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

          Osmaniye Tasarım ve Beceri Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Ar-Ge Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Ali Coşkun, Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Nasıf Önder, İl MEM Patent Ofisi Sorumluları Mehmet KARİP ve Nail Dayanç ile ilimiz geneli Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Okul Müdürleri katıldılar.

          Toplantı açılış konuşmasını yapan Nasıf Önder; konuşmasında mesleki eğitimin öneminden ve bu konuda yapılan değeşeklekler ve gelişmelerden bahsetti. İlimiz geneli Patent başvuru sayılarının yetersiz olduğu ve bu sayının artırılması için gerekli gayret ve çabanın gösterilmesini istedi. Şube müdürü Ali Coşkun ise okullarımızda hazırlığı yapılan Teknofest ve Tübitak projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Okullarımızdaki proje sayılarının artırılması için çalışmalar yapılmasını istedi. Patent başvuruları konusunda ise okul ve öğrenci sayımıza oranla sayının düşük olduğu ve sayının artırılması için patent ofisinde görevli arkadaşlarla irtibat halinde olunmasını istedi.

          Patent Ofisi sorumlusu Mehmet Karip patent başvurularının nasıl yapılacağı, hangi konularda ve alanlarda başvuru yapılması gerektiği, ilimiz patenet sayıları, başvuru aşamaları hakkında bilgi verdi. 

          Şube Müdürümüz Ali Coşkun' un kapanış konuşması ve teşekkürleri il toplantı sona erdi.

 

17-11-202217-11-202217-11-202217-11-2022

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.