OSMANİYE İL MEM ARGE

"Hayatta Hep İyiler Kazanır" Projesi Kapsamında Mesleki Okul Tanıtımlarımız Başlamıştır.HAYATTA HEP İYİLER KAZANIR PROJESİ MESLEKİ VE TEKNİK LİSELER OKUL TANITIMLARI DEVAM EDİYOR

 

 

8.sınıfa devam eden öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sağlıklı karar verebilmeleri için yürüttüğümüz "Hayatta Hep İyiler Kazanır" Projesi süresince her hafta farklı bir mesleki lisemizi tanıtacağız.  

Hayatta Hep İyiler Kazanır Projesi kapsamında mesleki ve teknik anadolu liselerimizin okullarını tanıtmak amacıyla hazırladıkları videolar ile devam ediyoruz.

 

 

KADİRLİ YUNUS EMRE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Okulumuzda bulunan Alan ve Dallar:

Adalet Alanı ? Zabıt Kâtipliği Dalı Muhasebe ve Finansman Alanı ? Muhasebe Dalı Lojistik Alanı ? Ulaştırma Dalı Bilişim Teknolojileri Alanı - Ağ İşletmenliği Ve Siber Güvenlik Dalı

https://youtu.be/mSDZVk5zN40

 

BAHÇE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

1982 yılında Eğitim Öğretime başlayan okulumuz Bahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osmaniye ilinin en köklü okullarından biridir. Okulumuzda Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında eğitim öğretim verilmektedir. Okulumuzun Döner Sermayesi mevcut olup öğrencilerimiz iş başında eğitim alırken emeklerinin maddi karşılığını da alabilme imkanına sahiptir. Ayrıca okulumuz bünyesinde Mesleki Eğitim Merkezi, Açık Lise ve E-Sınav Merkezi bulunmaktadır. Okulumuz ve alanlarımızla ilgili detaylı bilgi almak için tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=igwde89r9yU&t=1s

 

DÜZİÇİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Okulumuz 4 bölümde eğitim öğretim vermektedir.

 1-ADALET ALANI: Zabıt Kâtipliği dalında eğitim vermektedir. Adalet alanından mezun olan öğrenciler, Adalet Bakanlığı teşkilatı içerisindeki tüm Adliyelerde ve mahkemelerde- Hukuk bürolarında-Noterliklerde-Yüksek Seçim Kurulunda-Ceza infaz kurumları ve tutukevleri gibi yerlerde çalışabilirler.

2-HASTA VE YAŞLI HİZMETLERİ ALANI: Okulumuzda "Yaşlı Bakımı" dalında eğitim programı uygulanmaktadır. Alandan mezun olan öğrenciler,  Huzurevi, Hastaneler, Bakımevleri, Evler ve polikliniklerde çalışabilirler.

3-MUHASEBE VE FİNANSMAN ALANI: Okulumuzda Bilgisayarlı Muhasebe dalında eğitim verilmektedir. Alandan mezun olan kişiler muhasebe ve mali müşavirlik bürolarında, dış ticaret ve finans kuruluşlarında ticarî işletmelerin muhasebe servislerinde çalışabilirler.

4-BÜRO YÖNETİMİ ALANI: Büro Yönetimi alanı mezunları özel sektör ve kamu kuruluşlarında, hastane, belediye, dernek, oda, baro gibi kurumların ilgili bölümlerinde istihdam edilirler.

https://duzicitml.meb.k12.tr/icerikler/hayatta-iyiler-hep-kazanir_12747478.html

                             DÜZİÇİ ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

 

Moda Tasarım Teknolojileri Alanında Terzilik dalında eğitim öğretim yapmaktayız. Öğrencilerimize sanayi tipi makineleri kullanımda bilgi vermekte olup bunların yanında düz dikiş makinesi, overlok makinesi kullanım becerileri kazandırmaktadır. Giysi tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış usta öğrenciler mezun etmekteyiz.

 

Hasta Yaşlı Bakım Bölümünde bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanma ev, hastane, rehabilitasyon merkezi ve huzur evi gibi kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında hasta bireylerin günlük temel sosyal ihtiyaçlarını kendi sağlığını koruyarak hastanın durumuna göre planlayıp karşılayabilen ve olanı ile ilgili araç gereçleri yerine zamanında kullanabilen elemanlar yetiştirmekteyiz.

 

Bilişim Teknolojileri Alanında Bilgisayar sistemlerinin yazılım ve donanım kurulumu alanın yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim vermekteyiz.

 

Yiyecek İçecek Hizmetleri alanımızda öğrencilere otel, restoran, kafeterya, hastane toplu beslenme kurumları, ulaştırma araçlarını mutfakları ve servis hizmetleri gibi yerlerde hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun yiyecek ve içeceklerin, servise hazır hale getirilip sunulması için bütün temel ve özel beceriler kazandırmaktadır. 

* Tanıtım Videosu İçin https://www.youtube.com/watch?v=f_2Y0ZOlK2s&t=76s 

 

YOLBULAN BAŞTUĞ MTAL

Okulumuzda Elektrik-Elektronik, Makine ve Tasarım ve Metal Bölümleri bulunmaktadır. Okulumuz sanayi ve hizmet sektörünün kalkınmasına katkıda bulunarak, öğrencileri nitelikli ve mesleki beceriye sahip, girişimcilik ruhu gelişmiş teknik elemanlar olarak yetiştiren örnek bir kurum olmaktır.

* Tanıtım Videosu İçin https://youtu.be/UZcDisikm9A 

 

OSMANİYE İBN-İ SİNA MTAL

Okulumuzda hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği bölümleri bulunmaktadır.

* Tanıtım Videosu İçin https://youtu.be/xrxRBO1N1Ao 

 

BAHÇE ZÜBEYDE HANIM MTAL  

Okulumuz Osmaniye İli Bahçe İlçesinde 2011 yılından itibaren eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzda Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri alanları vardır. 

* Tanıtım Videosu İçin https://youtu.be/KE5qflOYVQo 

 

KADİRLİ ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

* Tanıtım Videosu İçin https://youtu.be/DSpkGe9rqP8

 

MEHMET AKİF ERSOY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Okulda iki farklı program uygulanmaktadır:

1-Anadolu Teknik Programı: Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında (erken çocukluk dalında) eğitim veren bölüme öğrenciler sınavla alınmaktadır. Bu programda ağırlıklı olarak kültür dersleri vardır.

2-Anadolu Meslek Programı: Bu programda 1-Bilişim 2-Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 3-Hasta ve Yaşlı Bakımı 4-Yiyecek Ve İçecek Hizmetleri olmak üzere 4 bölüm vardır. Anadolu meslek programında ağırlıklı olarak meslek dersleri vardır.

Her iki program türünde de öğrencilerimiz iş hayatıyla tanışmak ve istihdama hazırlanmak amacıyla staj yapmaktadırlar. Stajda asgari ücretin %30 undan az olmamak şartıyla staj ücreti almaktadırlar. Mesleki ve teknik programından mezun olanlar tercihleri doğrultusunda önlisans ve lisans programlarına yerleşmektedirler. Meslek lisesinden mezun olan öğrencilerimiz düz lise öğrencilerine göre daha fazla istihdam edilmektedirler.

* Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ.  

                              OSMANİYE RAHİME HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Okulumuzda Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Adalet, Moda Tasarımı ve Gıda Teknolojisi alanları vardır. Alanlarımız araç - gereç, Donanım, Atölye bakımından oldukça zengin, öğrencilerimizin öğrendiklerini uygulayabilme, üretime dönüştürme gibi imkânları fazlasıyla vardır. Okulumuz, özel sektörde en çok ihtiyaç duyulan ara elemanları yetiştirecek alanlarda eğitim vermektedir. Ayrıca öğrencilerimiz mezun olduktan sonra, kendi işlerini kurabilecekleri gibi üniversitede kendi alanlarıyla ilgili bölümlerde çok rahat bir şekilde eğitim alabilmektedirler.

* Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ.  

                                      DÜZİÇİ 75. YIL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Okulumuz Osmaniye İli Düziçi İlçesinde 1999 yılından itibaren eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzda; Elektrik/Elektronik Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Tesisat Teknolojisi ve iklimlendirme, Harita Tapu Kadastro, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Motorlu Araçlar Teknolojileri alanlar bulunmaktadır.

* Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ. 

 

                                        KADİRLİ AHMET TOPALOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Kurumumuzda Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ve Yiyecek İçecek alanı olmak üzere 2 adet bölüm bulunmaktadır. Öğrencilerimize alanında yoğunlaştırılmış eğitim olarak 6 ay teorik bilgi, kalan 6 ay ise turizm bölgelerinde uygulamalı eğitim verilmektedir.

Yiyecek ve içecek hizmetleri otel, restoran, kafeterya, pastane, toplu beslenme kurumları, ulaştırma araçlarının (gemi, uçak, tren gibi) mutfakları ve servis hizmetleri vb. yerlerde hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun yiyecek ve içeceklerin servise hazır hâle getirilip konuklara sunulduğu hizmet alanıdır.

Konaklama ve seyahat hizmetleri alanı; ön büro ve kat hizmetleri dallarına ait bilgi, beceri, tutum ve iş alışkanlıklarına sahip meslek elemanlarının yetiştirmemesine yönelik eğitim verilen bir alandır.

* Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ. 

OSMANİYE ABDURRAHMAN KESKİNER GÜZEL SANATLAR LİSESİ 

Geleceğin iç mimarı, müzik veya resim öğretmeni, sanatçısı, grafikeri olmak istiyorsanız sizleri Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesine bekliyoruz. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan kurum, her yıl 30 resim, 30 müzik bölümü öğrencisi almaktadır.

* Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ.

 

SAMET AYBABA SPOR LİSESİ 

 

2020-2021 yılında eğitim ve öğretime başlayan Samet Aybaba Spor Lisesi LGS şartı olmaksızın öğrenci almaktadır. Okuldan mezun olan öğrenciler Beden Eğitimi Öğretmenliği, antrenörlük, rekreasyon, spor yöneticiliği unvanlarını alabilmekte ve mezun oldukları alanda yardımcı antrenör olmaya hak kazanmaktadırlar.

*  Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ.

 

BAHÇE GEVHER NESİBE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  

Her şeyin başı sağlık. Sağlık alanında çalışmak isteyen, bu kutsal görev için kariyer geliştirmek isteyen öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz. 

*  Tanıtım Videosu İçin TIKLAYINIZ.

 

 

 

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adnan Menderes Mah. Vilayet Konağı Merkez/Osmaniye Türkiye ArGe Ofisi 2 Eyüp Sultan Mah. 5556. Sok. No15 Merkez/OSMANİYE - 0 328 826 17 83_84 / 0 328 825 39 30 (ArGe Ofisi_2)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.